چگونه عشق خود را به همسرمان نشان دهیم؟ - مدرسه والدین

چگونه عشق خود را به همسرمان نشان دهیم؟

چگونه عشق خود را به همسرمان نشان دهیم؟

ابراز عشق و محبت به همسر از جمله رفتارهایی است که می‌توان آن را در یک ازدواج موفق مشاهده کرد. نحوه ارتباط هر زوجی منحصر به فرد بوده و به روش‌های متفاوتی به یکدیگر محبت می‌کنند. اما نوع ارتباط به هر نحوی که باشد، زوجین برای بقای رابطه و داشتن یک خانواده سالم به حفظ محبت همسر خود نیاز دارند. زوجینی که به یکدیگر محبت می‌کنند، در مواقع سختی نیز می‌توانند به همکاری و درک همسر خود اطمینان داشته باشند. اما محبت به همسر برای همه افراد آسان نیست؛ بسیاری از زن و شوهرها مهارت‌های کافی برای ارتباط با یکدیگر را ندارند.

اهمیت ابراز محبت به همسر

محبت و ابراز علاقه به همسر در زندگی مشترک نقش بسیار مهمی داشته و فواید بسیار زیادی دارد. ابراز محبت به همسر باعث افزایش حس اعتماد در آنان و آرامش روح و روان هردو می‌شود. تمام اعضای خانواده‌ای که دو رکن اصلی آن یعنی زن و شوهر به یکدیگر محبت کنند، از سلامت روانی بالایی برخوردارند و در نتیجه سلامت جامعه نیز افزایش می‌یابد. محبت به همسر از عوامل اصلی در کاهش آمار طلاق است.

راهکارهای ساده برای محبت به همسر

ممکن است شما قلبا علاقه زیادی به همسر خود داشته باشید، اما آن را به طور مناسب ابراز نکنید. باید بدانید اگر احساسات شما به رفتار تبدیل نشوند، نمی‌توانید همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید. حتی اگر در این کار استعداد زیادی نداشته باشید، با افزایش آگاهی و تمرین می‌توانید بهترین روش‌های محبت به همسر خود را بیابید

در ادامه برای کمک به شما چند راهکار ساده را پیشنهاد می کنیم.

۱. یکدیگر را بی قید و شرط دوست داشته باشید

محبت و ابراز علاقه خود را به مسائل مادی و یا برآورده کردن خواسته‌هایتان وابسته نکنید. برای مثال بسیاری از خانم‌ها تنها در صورت دریافت هدیه یا پول از همسرشان به او ابراز علاقه می‌کنند. این رفتار باعث می‌شود که مهربانی شما به تدریج مورد توجه همسرتان قرار نگیرد. به او نشان دهید که دوست داشتن شما به اموال و شرایط او وابسته نیست.

۲. نگذارید زندگی یکنواخت شود

خیلی از زوجین در دوران نامزدی یا دوستی‌های قبل از ازدواج، رابطه‌ای بسیار صمیمی با یکدیگر دارند اما قرار گرفتن زیر یک سقف مشترک برای آن‌ها به قیمت پایان روزهای عاشقانه تمام می‌شود. نگهداری از هر چیز گران قیمتی، تلاش و توجه بسیاری می‌طلبد؛ پس اگر عشق برای شما اهمیت دارد باید از آن مراقبت کرده و برای ایجاد تنوع وقت بگذارید و تلاش کنید. یادتان باشد همیشه راه‌های یکسانی را برای ابراز علاقه انتخاب نکنید. شما حتی در نحوه بوسیدن و آمیزش جنسی باآگاهی از علاقه مندی‌های همسرتان می‌توانید تنوع ایجاد کرده و از یکنواختی دوری کنید.

۳. محبت به همسر با گوش دادن

برای ابراز محبت به همسرتان از رفتارهای غیر کلامی نیز استفاده کنید. گاه رفتارهای ساده‌ای مانند گوش دادن مشتاقانه، همسرتان را به زندگی دلگرم می‌کند. هنگام مکالمه به همسرتان توجه کنید. وقتی همسرتان حرف می‌زند و شما بی حوصله مشغول به انجام کارهایتان یا چک کردن تلفن همراه خود هستید از طریق زبان بدنتان این پیام را می‌رسانید که علاقه‌ای به او و حرف هایش ندارید.

۴. استفاده از گوشی همراه را محدود کنید

حتما شما هم متوجه این موضوع شده‌اید که زندگی در صفحات مجازی چقدر به زندگی واقعی شما لطمه می‌زند. در واقع با اینکه در کنار عزیزانتان قرار دارید، نمی‌توانید با آنان ارتباط برقرار کرده و لذت ببرید. برای جلوگیری از این آسیب‌ها می‌توانید برای خودتان قواعد خاصی وضع نمایید. برای مثال استفاده از گوشی را در رختخواب ممنوع کنید. چرخیدن در صفحات مجازی در تمام مدتی که کنار همسرتان هستید، هرگز حس خوبی به او نمی‌دهد.

۵. به علایق همسرتان اهمیت دهید

به علایق و مسائل مهم برای همسرتان، احترام بگذارید. حتی اگر ممکن است گاهی همراه با او آن‌ها را تجربه کنید. سر زدن به کتاب‌های مورد علاقه ی همسرتان، یا دیدن فیلم و برنامه‌ای که او دوست دارد،  شما را در طول زمان بیشتر به هم نزدیک می‌کند. همچنین به شما این فرصت را می‌دهد تا گاهی دنیا را از دریچه چشم او ببینید و بیشتر درکش کنید.

۶. محبت به همسر با وقت گذاشتن برای صحبت

بسیاری از زوجین وقتی در جلسات مشاوره خانواده روابط خود را توضیح می‌دهند، مشخص می‌شود که اصلا در طول روز مکالمه طولانی و یا جدا از حرف‌های روزمره با یکدیگر ندارند. شاید این مساله برای شما بدیهی و پیش پا افتاده به نظر آید، اما خوب است بدانید که بسیاری از مشکلات خانوادگی به خاطر نداشتن مکالمات طولانی و با کیفیت است. بنابراین سعی کنید احساسات و مشکلات خود را به زبان بیاورید. همسرتان تنها از رفتار شما قادر به درکتان نخواهد بود، چنین توقعی فقط باعث سرد شدن زندگی مشترک می‌شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.